Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 20/09/2016

Nieprawidłowości w procesie napraw powypadkowych objętych ubezpieczeniami komunikacyjnymi

W ministerstwie finansów odbyło się z spotkanie z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców  branży motoryzacyjnej, w tym Związku Rzemiosła Polskiego i przedstawicielami ubezpieczycieli.

Celem spotkania było omówienie zgłoszonych przez organizacje przedsiębiorców branży motoryzacyjnej, w tym głównie przez Związek Rzemiosła Polskiego i Związek Dealerów Samochodów, propozycji zmian legislacyjnych prowadzących do ograniczenia  szarej strefy na rynku napraw powypadkowych pojazdów objętych ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

W trakcie spotkania ponowiono najważniejsze postulaty, o które zabiega środowisko przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej, w tym zasadniczy, dotyczący zmian w kodeksie cywilnym i ustawy o działalności ubezpieczeniowej prowadzący do uwarunkowania wypłaty ubezpieczenia obowiązkiem udokumentowaniem  fakturą naprawy auta powypadkowego.
Więcej: LINK
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018