Nauczyciel Mądry Sercem – wyróżnienie dla białostockiego mistrza cukiernictwa

Mistrz cukiernictwa Michał Kryszeń, członek Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Białymstoku, odebrał statuetkę Nauczyciel Mądry Sercem. Jest to wyróżnienie dla białostockich pedagogów, którzy uczą i mądrze kierują uczniami, mobilizując ich do działania, pracy i rozwoju.

Michał Kryszeń jest nauczycielem i wychowawcą, który w procesie nauczania nie ogranicza się do przygotowania zawodowego, ale angażuje się również w ukształtowanie charakteru młodego człowieka. Dzięki zatrudnieniu w zakładzie cukierniczym, oraz wsparciu Michała Kryszenia w założeniu własnej firmy wielu młodych ludzi znalazło nie tylko zawód, czy źródło dochodu, ale i pasję  oraz cel w życiu.

Uczniowie mistrza to często wychowankowie domu dziecka, dla których był i jest nie tylko nauczycielem i wychowawcą, ale i przyjacielem, na którego wsparcie zawsze mogli liczyć. Stąd wielu uczniów Pana Michała, nawet po zakończeniu nauki i pracy w jego zakładzie, po założeniu własnej działalności gospodarczej i rodziny nadal utrzymuje z nim bliski kontakt.
 
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski statuetki wręczył już po raz siódmy podczas uroczystej gali, która odbyła się w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Na imprezie zaprezentowano spektakl „Ku mądrości serca”.