Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 14/02/2008

Naszemiasto.pl: Łódzcy rzemieślnicy nie dostają refundacji za uczniów

„Cierpliwość kilku tysięcy przedsiębiorców z Łodzi i województwa została wystawiona na ciężką próbę. Do dziś nie doczekali się od Ministerstwa Edukacji Narodowej zwrotu pieniędzy, które w 2007 r. wydali na wykształcenie uczniów w swoich zakładach” – czytamy na Portalu Naszemiasto.pl.

„- Kształcimy uczniów, ponosimy koszty, i to niemałe, bo zatrudniamy ich na umowy o pracę, a tymczasem nie możemy doprosić się zwrotu pieniędzy - mówi Grzegorz Michalski, współwłaściciel piekarni w Strzelcach Małych w powiecie radomszczańskim. - Złożyłem wniosek o dofinansowanie w październiku, wkrótce marzec, a ja tych środków wciąż nie mam. Zdaniem naszego rozmówcy, podobne działania zniechęcają przedsiębiorców do zatrudniania młodych ludzi. Michalski miał w ubiegłym roku pięciu uczniów. I zastanawia się, co będzie dalej”.

”Problem jest poważny, bo od 2004 r. to na samych rzemieślnikach spoczywa obowiązek przyuczenia do pracy w rzadkich zawodach poszukiwanych na rynku specjalistów, np. piekarzy. W całym województwie kształci się ich w ten sposób nawet kilkanaście tysięcy. Ich pracodawcy powinni za to korzystać z refundacji, pochodzącej z rezerwy celowej MEN. Tymczasem do co szóstego z nich pieniądze za rok 2007 jeszcze nie dotarły”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018