Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 15/04/2009

Nadzwyczajny Kongres

Siedem największych organizacji biznesowych w Polsce (Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Konfederacja Pracodawców Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Polska Rada Biznesu, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Związek Rzemiosła Polskiego), tworzących Kongres Przedsiębiorczości, postanowiło zwołać w maju nadzwyczajny spotkanie poświęcone trudnej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie.

Nadzwyczajny Kongres Pracodawców odbędzie się 11 maja 2009 roku w Sali Spadochronowej W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Wśród tematów poruszanych podczas Kongresu znajdą się m.in.:
- Przystąpienie Polski do strefy ERM2 i przyjęcie euro
- Pobudzenie inwestycji w sektorze publicznym i prywatnym (w tym m.in.: usprawnienie wykorzystania funduszy europejskich, poprawę płynności sektora bankowego, lepszą promocję polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych, usprawnienie sądownictwa gospodarczego w Polsce)
- Polityka rynku pracy w czasie kryzysu gospodarczego: subsydiowanie zatrudnienia, szkolenia pracownicze, elastyczny czas pracy.
- Znoszenie barier i regulacji ograniczających gospodarkę wolnorynkową

Jako przedstawiciele polskich pracodawców, organizacje chcą w ten sposób włączyć się w dyskusję o działaniach, które pozwoliłyby przedsiębiorstwom rozwijać się pomimo kryzysu i przygotować do nowych wyzwań po kryzysie.

Program Kongresu w załączniku.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018