Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 24/01/2008

Msza św. rzeźników i wędliniarzy w Poznańskiej Farze

Z okazji dnia Św. Błażej patrona poznańskich rzeźników i wędliniarzy, 3 lutego o godzinie 13.00 w Poznańskiej Kolegiacie Farnej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Przewodniczyć jej będzie Metropolita Poznański Arcybiskup Stanisław Gądecki. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele Związku Rzemiosła Polskiego, Stowarzyszenia Rzeźników-Wędliniarzy RP, Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, bratnich cechów rzemieślniczych z Poznania i Wielkopolski, a także goście z całej Polski.

Msza będzie miała wyjątkową oprawę - reprezentacje cechów wystawią swoje poczty sztandarowe. To niezwykła okazja by pochwalić się bogatą, wielowiekową tradycją. Podczas Mszy odbędzie się także uroczyste pasowanie najlepszych uczniów w zawodzie na czeladników.

Msza będzie transmitowana przez Telewizję Polonia, zatem wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w niej osobiście zapraszamy przed ekrany.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018