Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 19/11/2019

Morawiecki: Obowiązkiem państwa jest wspieranie przedsiębiorców

Premier Mateusz Morawiecki w exposé wygłoszonym dziś na sali sejmowej, zapewnił o poparciu, na jakie mogą liczyć ze strony rządu polscy przedsiębiorcy: - Sercem nowoczesnej gospodarki jest przedsiębiorczość. Obowiązkiem państwa jest wspieranie przedsiębiorców, tworzenie im warunków do rozwoju, przewidywalnego prawa, pozwalającego na planowanie inwestycji i systemu podatkowego, motywującego do rozwoju - powiedział szef rządu, dodając, że Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli, a pogram rządu PiS jest oparty na takich wartościach jak: wolność, sprawiedliwość, demokracja, poszanowanie własności i dialog społeczny. Program Prawa i Sprawiedliwości jest oparty na kulturze budującej tożsamość kulturową, na rodzinie i małżeństwie - podlegającej szczególnej ochronie, na wartościach zapisanych w konstytucji.

W exposé pojawiła się również zapowiedź zmian, które w pierwszej kolejności mają objąć przedsiębiorców. Wśród wymienionych obietnic znaleźć można niższy ZUS dla małych firm - średnio o 500 zł, ryczałt do jednego, a potem dwóch milionów euro obrotu, niższy CIT do dwóch milionów euro obrotów, ponad miliard na dodatkowe inwestycje strategiczne dla firm, a także dalszą przebudowę systemu podatkowego, aby korzyści z tego płynące odniosły jak najszersze rzesze Polaków.  Premier Morawiecki obiecał również wprowadzenie kolejnych ulg inwestycyjnych dla najmniejszych przedsiębiorców, jak możliwość natychmiastowego rozliczania kosztów inwestycji w środki trwałe, bez konieczności długotrwałej i wiążącej się z formalnościami amortyzacji. W planach jest również zdecydowane, punktowe i systemowe uproszczenie prawa podatkowego i wprowadzenie następnych rozwiązań wspierających polskie firmy, przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018