Minister Szczurek zapowiada zmiany korzystne dla przedsiębiorców

Uproszczenia dla mikroprzedsiębiorców, nowa ordynacja podatkowa, unowocześnienie działania administracji podatkowej to niektóre ze zmian, zapowiadane przez resort finansów mające pomóc w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce.

Minister Mateusz Szczurek powiedział podczas niedawnej konferencji w sejmie, że trwają prace nad nowymi przepisami ordynacji podatkowej, która zawiera sporo korzystnych dla firm przepisów. Poprawią one relacje między podatnikami a państwem. Minister zwrócił uwagę, że jednym z większych problemów jest kwestia szarej strefy. Uważa, iż – prawo podatkowe powinno być skonstruowane w taki sposób, żeby szara strefa się nie opłacała. W przeciwnym wypadku, w konkurencji nieuczciwego z uczciwym, ten uczciwy zawsze przegra – powiedział Mateusz Szczurek.

Wskazał również na poważne zmiany czekające administrację podatkową. Chodzi m.in. o tzw. asystenta podatnika, czyli pracownika urzędu skarbowego, który będzie oddelegowany do pomocy przedsiębiorcy przez 1,5 roku działalności, budowę bazy wiedzy podatkowej on-line oraz modernizację Krajowej Informacji Podatkowej.
Więcej: LINK