Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF

Już po raz 17. odbędą się Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. W dniach 10-13 marca 2010 roku blisko 450 wystawców przede wszystkim z Polski, oraz z Litwy, Belgii, Niemiec, Włoch i Turcji odwiedzi około 6.000 rejestrowanych gości z ponad 40 krajów całego świata.

Amberif to targi biżuterii z bursztynu. Co roku ważnym elementem targów są równolegle z nim przeprowadzane konkursy, m.in.: Amberif Design Award (ADA), konkurs wzorniczy Mercurius Gedanensis, w którym wyłonione zostaną najciekawsze wyroby targów, otwarty dla wszystkich wytwórców konkurs Bursztyn w Rzemiośle, a studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi dla najlepszego projektu biżuterii prezentowanego na targach przyznają Bursztynową Kulę.

Targom towarzyszą wystawy prac konkursowych, oprócz powyższych można będzie podziwiać także prezentacje dzieł studentów uczelni artystycznych czy szkół zawodowych. Pokazana zostanie biżuteria ponad 70 autorów zgłoszona do konkursu na biżuterię z kapsli zorganizowanego przez Galerię Ambermoda oraz portal Sophisti.pl.

Od 1994 roku targom Amberif towarzyszy cykl seminariów dla znawców i miłośników bursztynu i biżuterii. W tym roku będziemy mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich we współpracy z Wysoką Radą Diamentów z Antwerpii seminarium gemmologicznym, natomiast seminarium o bursztynie zorganizują jak co roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników we współpracy z Muzeum Ziemi PAN w Warszawie.

Od wielu lat jednym z ważniejszych wydarzeń towarzyszących targom jest Wielka Gala Mody i Bursztynu. Jest to wytworne, wieczorne widowisko złożone z pokazów ubiorów i biżuterii, które w większości zostały specjalnie zaprojektowane na tę okazję. Prezentowane tam zestawy często są projekcją wyobraźni artystów, jednak uważny widz znajdzie w nich wiele inspiracji i wskazówek rozwoju mody jubilerskiej. Jak projektanci poradzą sobie z połączeniem biżuterii z ubiorami przekonamy się już drugiego dnia targów. Jedno jest pewne – po ubiegłorocznej Gali, która została oceniona jako jedna z najlepszych w historii, nie będą mieli łatwego zadania.

Więcej informacji: www.amberif.pl