Medal Św. Eligiusza i tytuł Złotnika Roku 2010 dla złotnika z Gdyni

Już po raz siódmy podczas jesiennych Targów Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas w Warszawie poznaliśmy kolejnego zdobywcę Medalu Św. Eligiusza wraz z tytułem Złotnika Roku.

To uznawane za jedno z najważniejszych odznaczeń złotniczych w kraju stawia nominowanych kandydatów w kręgu osób szczególnie wyróżniających się w środowisku rzemieślników-złotników.

Medal przyznała na posiedzeniu w dniu 16 września 2010 r. Kapituła w składzie przedstawicieli: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, Międzynarodowego Centrum Targowego, Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej ZRP oraz Wiesława Śliwowskiego z Białegostoku – Złotnika Roku 2009.

Kapituła, dokonując wyboru spośród zgłoszonych z różnych regionów Polski kandydatów, brała pod uwagę w szczególności osiągnięcia na polu działalności zawodowej i społecznej nominowanych osób oraz ich aktywność w działaniach samorządu rzemiosła, a także  uczestnictwo w procesie edukacji zawodowej. Informacje o nominowanych kandydatach zawarte w formularzach ankiet wraz z rekomendacjami przekazały izby rzemieślnicze lub branżowe cechy.

W tym roku Medal Św. Eligiusza wraz z tytułem Złotnika Roku’2010 został wręczony Adamowi Pstrągowskiemu  z Gdyni – rzemieślnikowi, przedsiębiorcy i mistrzowi w złotnictwie.

Szczegółowe informacje w załączniku.