Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 25/06/2008

List otwarty Prezesa ZRP Jerzego Bartnika w sprawie przyszłego kształtu edukacji zawodowej

 W załączniku prezentujemy list otwarty Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Jerzego Bartnika w sprawie przyszłego kształtu edukacji zawodowej. W dniu 18 czerwca br. pani Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej, powołała międzyresortowy zespół roboczy ds. organizacji kształcenia zawodowego, w skład którego wchodzi przedstawiciel Związku Rzemiosła Polskiego. Celem prac zespołu jest przygotowanie Koncepcji zmian w systemie szkolnictwa zawodowego. Prace przewidziane są do 2009 roku.

Oznacza to spełnienie propozycji ZRP, zgłaszanej kolejnym ekipom, kierującym resortem edukacji od 1999 roku. Ta data jest symboliczna, gdyż pokazuje długość procesów decyzyjnych, ale także pokazuje, że upór i konsekwencja w dobrej sprawie przynoszą efekty.

W swoim liście Prezes Jerzy Bartnik otworzył wielką środowiskową debatę na temat kształtu edukacji zawodowej. Prezes apeluje o przedstawienie rzemieślniczego punktu widzenia oraz propozycji rozważań trudnych problemów związanych z oświatą zawodową. Nie chodzi o krytykę istniejącego stanu rzeczy, czy też jego omawianie. Chodzi o zaprezentowanie naszej wizji i przedstawienie argumentów za nią przemawiających.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018