Liderzy„Kreator miejsc pracy 2015“ wybrani

Wczoraj (1lipca) w Pałacu Prymasowskim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie  odbyła się Gala II edycji konkursu „Kreator miejsc pracy“. Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz wręczył nagrody 19 firmom.

 - Ciesze się, że II edycja konkursu wywołała tak duże zainteresowanie. Prawie 250 firm zgłoszonych, to najlepszy dowód na to, że wielu przedsiębiorcom bliska jest idea konkursu. Zdobywca tytułu „Kreatora miejsc pracy“, to firma dbająca o pracowników i ich rozwój, ale także o najlepsze warunki pracy – powiedział podczas finału rozdania nagród.
Jakie były kryteria oceny? Głównym kryterium był wzrost zatrudnienia w firmie. Pod uwagę brano także zatrudnienie osób poniżej 30. roku życia, osób z grupy 50+ czy osób niepełnosprawnych. Uwzględniana była również rzetelność  pracodawców – m.in. to czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę oraz czy terminowo wypłacają im wynagrodzenia.

 - Na sposób zarządzania firmą ma wpływ m.in. jej wielkość, dlatego nagrody przyznajemy w 5 kategoriach: mała, średnia firma przemysłowo-produkcyjna, średnia firma handlowo-usługowa oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa. Dostrzegamy, doceniamy i promujemy pozytywne praktyki, jak zatrudnianie pracowników na umowach o pracę czy stosowanie dodatkowych systemów wynagradzania  – dodał minister. 

W Kapitule konkursu zasiadali przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców. 
Więcej: LINK

Zdjęcia: LINK