Konkurs „Złoto i Srebro w Rzemiośle”

Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska Związku Rzemiosła Polskiego zaprasza złotników i jubilerów do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Złoto i Srebro w  Rzemiośle”. Konkurs odbędzie się w ramach programu Targów Biżuterii i Zegarków w dniach 1-3 października 2010 roku w Warszawie w hali EXPO XXI  przy ul. Prądzyńskiego.

Konkurs powstał z myślą o złotnikach i jubilerach, którzy cenią jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej. Główną ideą jest promocja umiejętności osób, które od wielu lat wykonują ten zawód oraz młodych ludzi uczących się złotnictwa lub rozpoczynających pracę zawodową.

W tegorocznej edycji Konkursu dla młodych złotników w wieku do 25 lat (juniorów) ustalono temat „Skarby polskiej ziemi”. Natomiast w kategorii seniorów uczestnicy mają do wykonania prace do tematu „Barwy jesieni”.

Jak co roku, podczas galowego wieczoru organizowanego w ramach Targów Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas wręczony zostanie Medal z wizerunkiem Św. Eligiusza dla najlepszego złotnika.

Ideą przyznania Medalu wraz z zaszczytnym tytułem „Złotnika Roku 2010” jest przede wszystkim promowanie zdolnych rzemieślników, wyróżniających się wysokimi umiejętnościami zawodowymi, aktywnością w działalności organizacji rzemiosła i na rzecz integracji środowiska złotników i jubilerów oraz uczestniczących w procesie szkolenia i doskonalenia zawodowego.

Więcej informacji: Złoto i Srebro w Rzemiośle oraz Medal Św. Eligiusza.