Konkurs „Złoto i Srebro w rzemiośle 2009”

Znamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu „Złoto i Srebro w rzemiośle 2009”, organizowanego przez Ogólnopolską Komisję Złotniczo-jubilerską Związku Rzemiosła Polskiego we współpracy z Międzynarodowym Centrum Targowym.

 

Konkurs powstał z myślą o złotnikach i jubilerach, którzy cenią jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej. Jego główną ideą jest promocja umiejętności mistrzów, którzy od wielu lat wykonują ten zawód oraz uczniów rozpoczynających pracę zawodową i szkolących się w zakładach rzemieślniczych. Zarówno doświadczeni złotnicy, jak i adepci rzemiosła łączą w swoich pracach tradycyjne techniki obróbki z najnowszymi zdobyczami wzornictwa.

 

W tegorocznej edycji dla młodych złotników w wieku do 21 lat (kategoria juniorów) obowiązywał temat „Odlotowa klasyka”. Tytuł ten miał inspirować do poszukiwania nowych form opartych na klasycznych technikach. Laureatami w tej kategorii zostali: Dawid  Krzysteczko (I miejsce), Idalia Kucharczyk (II miejsce) oraz  Magdalena Ginter (II miejsce).

 

Z kolei w kategorii seniorów uczestnicy mieli do wykonania prace na tematu „Gra w zielone”. Zwycięzcami w tej kategorii zostali: Roman Ochental (I miejsce), Paweł Waś (II miejsce), Katarzyna Klimas (II miejsce).

 

Uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczania nagród wszystkim laureatom odbyła się 3 października 2009 podczas Targów Biżuterii i Zegarków „Złoto. Srebro. Czas” w Warszawie.

 
Szczegółowe informacje w załączniku.