Konkurs Pomorska Nagroda Rzemiosła 2017

21 października  w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyła się gala konkursu „Pomorska Nagroda Rzemiosła”. Była to druga edycja konkursu, który powstał na bazie konkursu „Firma z Jakością” zainaugurowanego w 1996 roku.

 

Statuetki przyznano w kategoriach: firma innowacyjna, obejmująca firmy, które mogą pochwalić się nowoczesnymi rozwiązaniami, zarówno w sferze zarządzania jak i nowych technologii oraz firma wielopokoleniowa, obejmująca firmy rodzinne, w których wiedza o wykonywanym rzemiośle, przekazywana jest kolejnym pokoleniom z wielkim poszanowaniem dla tradycji. Przyznany został także tytuł Rzemieślnik Roku w kategoriach senior rzemiosła, debiut roku i osobowość roku oraz Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego.

 

Podczas gali laureatom statuetki oraz dyplomy wręczyli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, zastępca prezydenta miasta Gdańska Piotr Kowalczuk, prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski oraz prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP Wiesław Szajda.

 

Więcej: LINK