Konferencja Zarządzanie Różnorodnością Szansą dla Rozwoju Przedsiębiorstw

Kujawsko – Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy zaprasza na Konferencję organizowaną przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w ramach projektu „Różnorodność procentuje”.

Celem konferencji jest wymiana poglądów, prezentacja wyników badań oraz przedstawienie dobrych praktyk w zakresie zarządzanie różnorodnością, czyli działań przedsiębiorstw i organizacji, które zmierzają do uwzględnienia i optymalnego wykorzystania różnorodności w miejscu pracy.

Na spotkaniu poruszone zostaną praktyczne aspekty zarządzania różnorodnością oraz problemu dotyczące wykorzystania potencjału pracowników w odniesieniu do ich: wieku, płci, doświadczenia, (nie) pełnosprawności, umiejętności, wykształcenia, postaw życiowych, stylu życia itp.

Podczas zaplanowanej dyskusji podjęte zostaną m.in. zagadnienia dotyczące: modelu zarządzania różnorodnością, który mógłby na poprawę funkcjonowania firmy oraz zwiększenie jej innowacyjności i konkurencyjności; diagnozowania, wdrażania i zarządzania różnorodnością w firmach sektora MŚP; analizy dobrych praktyk związanych z zarządzaniem różnorodnością.

Konferencja odbędzie się w dniu 25 czerwca 2015 r. w Hotelu „Pod Orłem” w Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej 14 (Sala Malinowa).

Więcej: LINK