Konferencja „Telepraca – znaczenie dla rozwoju współczesnej gospodarki”

W dniu 3 lutego 2012 roku w Hotelu Hyatt w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Telepraca – znaczenie dla rozwoju współczesnej gospodarki”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach usługi „Telepraca – nowa forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach” na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

PARP od kwietnia 2010 roku promuje wśród przedsiębiorców  tą formę zatrudnienia w ramach projektu „Ogólnopolski program promocji i szkoleń dla przedsiębiorców Telepraca II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wśród prelegentów byli między innymi  Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Elwira Gross-Gołacka, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Marcin Opas, Prezes Zarządu FIRMY 2000 Sp. z o.o., Anna Kędzierska, psycholog oraz przedsiębiorcy, którzy otrzymali wyróżnienia za sprawne wdrożenie telepracy w swoich firmach.

Podczas spotkania prelegenci wprowadzili słuchaczy w tematykę telepracy, jej uwarunkowań społecznych i gospodarczych oraz  przedstawili przykłady dobrych praktyk przedsiębiorstw, które wdrożyły model pracy zdalnej. Przedstawiono również wady i zalety rozwiązań, które daje telepraca, a także jej znaczenie dla konkurencyjności nowoczesnego przedsiębiorstwa.

W czasie spotkania dyskutowano o tym dlaczego  Polacy niechętnie korzystają z elastycznych form zatrudnienia i rozważano  korzyści z zastosowania modelu telepracy w sektorze MŚP. Okazuje się, że mali i średni przedsiębiorcy są zainteresowani wykorzystywaniem pracy zdalnej w swoich firmach, ponieważ zmniejsza ona koszty zatrudnienia i pozwala przejść na system zdaniowy.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie www.telepraca.gov.p, a także do przeczytania raportu „ Telepraca – znaczenie dla rozwoju współczesnej gospodarki” LINK