Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 22/02/2008

Karta Małych Przedsiębiorstw

W dniu 21 lutego 2008 r. w Ministerstwie Gospodarki odbyło się spotkanie konsultacyjne na temat Small Business Act (SBA - karta małych przedsiębiorstw). ZRP reprezentowały Elżbieta Lutow i Halina Matejek-Caban.

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne w ramach (SBA) – w sprawie przygotowania pakietu inicjatyw mających na celu stymulowanie wzrostu i rozwoju sektora msp na poziomie gospodarki europejskiej. Zaproponowano m.in. przygotowanie instrumentów dot.: zwolnień msp z części wymogów prawnych, ułatwienia dostępu do kapitału, wzmocnienie postaw przedsiębiorczych w społeczeństwie, zapewnienie odpowiednio wyszkolonych pracowników, ułatwienie dostępu msp do rynków trzecich, do rynku zamówień publicznych, wzmocnienie kapitału zewnętrznego, w tym szczególności nastawionego na finansowanie inwestycji o charakterze innowacyjnym oraz ochronę środowiska.
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018