Już 17 maja finał konkursu wiedzy o BHP dla uczniów zakładów rzemieślniczych

Tradycyjnie w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbędzie się finał XI ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy. Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs organizowany jest pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Jerzego Bartnika i Głównego Inspektora Pracy.

Do XI edycji zmagań o tytuł najlepszego wśród uczniów rzemiosła znawcy przepisów z zakresu bhp przystąpią laureaci dwóch pierwszych miejsc eliminacji regionalnych, organizowanych przez izby i cechy rzemieślnicze oraz okręgowe inspektoraty pracy.

Celem konkursu jest pogłębianie znajomości prawnej ochrony pracy i zasad bhp oraz zapoznanie młodych ludzi z psychologią pracy, jak również z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Nagrodą główną w konkursie na poziomie krajowym jest skuter. Zdobywcy pozostałych miejsc otrzymają sprzęt turystyczny i sportowy oraz książki. Wszystkim uczestnikom finału zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy.

Po raz pierwszy podczas konkursu zorganizowana zostanie wystawa tematyczna przygotowana przez Centralny Instytut Ochrony Pracy.