Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 17/01/2008

Informacyjna Agencja Radiowa: I Kongres Pracodawców

„Blisko 3 tysiące uczestników, wśród nich przedstawicieli rządu i parlamentu, weźmie udział w pierwszym Kongresie Pracodawców, który odbędzie się w Warszawie” – donosi Polska Agencja Radiowa.

„Organizatorzy Kongresu zapowiadają, że chcą przedstawić rządzącym i opinii publicznej sposoby na przyspieszenie rozwoju Polski. Najważniejszy jest dialog społeczny - mówi szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan - Henryka Bochniarz. Podkreśla, że bez partnerskiego dialogu między rządem, pracodawcami i związkami zawodowymi nie uda się rozwiązać najważniejszych problemów gospodarczych”.

„Z kolei Jerzy Bartnik ze Związku Rzemiosła Polskiego wskazał na koniecznośc przygotowania kadr dla gospodarki, gdyż przedsiębiorcy cierpią na brak wykwalifikowanych pracowników. W tym celu konieczne jest dostosowanie szkolnictwa do wymagań rynku tak, by ludzie poszukujący zatrudnienia mieli odpowiednie kwalifikacje - zaznaczył szef ZRP”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018