Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 11/10/2022

Informacja w sprawie prac nad ustaleniem maksymalnej ceny prądu dla MMŚP

Apele i interwencje organizacji samorządu gospodarczego rzemiosła, Związku Rzemiosła Polskiego i innych organizacji pracodawców wydają się wreszcie przynosić skutek, ponieważ trwają prace prowadzone pod kierownictwem Ministra Rozwoju i Technologii Pana Waldemara Budy nad nowym projektem ustawy mającym na celu ustalenie maksymalnej ceny prądu dla małych przedsiębiorstw oraz dla samorządów i odbiorców wrażliwych.

Według oświadczenia, które wygłosił we wtorkowym programie „Tłit WP” Minister Buda, dzisiaj ma zapaść decyzja w sprawie ustalenia taryfy dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, która zablokowałaby ceny na określonym poziomie. Byłoby to rozwiązanie różniące się od obecnej propozycji rekompensat dla poszczególnych grup przedsiębiorców. Według tej koncepcji wszystkie MŚP miałyby gwarantowaną cenę prądu na poziomie taryfowym, ustalonym przez URE. Minister nie podał na jakim poziomie zostaną ustalone maksymalne stawki za prąd, stwierdził jedynie że ta sama taryfa ma być ustalona dla samorządów i dla przedsiębiorstw.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018