III Forum Funduszy Europejskich w Warszawie

Dzisiaj o godzinie 10.00 w Warszawie rozpoczyna się III Forum Funduszy Europejskich. Przez dwa najbliższe dni na Placu Defilad odwiedzić będzie można około 100 stoisk wystawienniczych instytucji zajmujących się wdrażaniem funduszy unijnych. Będzie także stoisko miasta stołecznego Warszawy. Przygotowano debaty na tematy związane z aplikowaniem o środki z UE.

 

Z informacji i porad ekspertów skorzystać mogą osoby i instytucje zainteresowane tą tematyką.

Forum podzielone jest na dwie części. Pierwsza – zamknięta – składa się z paneli i konferencji dyskusyjnych, antomiast w drugiej – otwartej – przygotowano wystawy i liczne atrakcje. Dla odwiedzających przygotowano specjalne centrum informacyjne, a w nim konsultacje i pokazy multimedialne.

 

Warszawiacy będą mieli okazję obejrzeć prezentacje poświęcone wykorzystaniu środków unijnych przez Warszawę na realizację projektów infrastrukturalnych ważnych dla rozwoju miasta. Przygotowano także wystawę fotograficzną pt.” Europa zmienia Warszawę”.

 

Warszawa jest największym w Polsce beneficjentem funduszy unijnych. Do tej pory miasto pozyskało z funduszy europejskich 8,5 mld zł.

 

Tegoroczne Forum odbywa się pod hasłem: „Czas ekscytujących przemian”. Organizatorem trwającej dwa dni imprezy będzie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.