II Międzycechowy Konkurs Fryzjerski dla juniorów

Na początku czerwca w Dzierżoniowie (Izba Rzemieślnicza i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy) przeprowadzono drugą edycję Międzycechowego Konkursu Fryzjerskiego dla juniorów. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były „Fantazje fryzjerskie” – konkurencja indywidualna. Do zawodów przystąpiło 14 uczniów rzemiosła fryzjerskiego, prezentujących wysoki poziom umiejętności zawodowych. Motyw konkursu nie ograniczał uczestników co do wykonania fryzury męskiej czy damskiej. Pozwolił im natomiast na zaprezentowanie własnej fantazji, kreatywności, innowacyjności oraz wizji artystycznej i estetycznej. Cieszy fakt, że do konkursu przystąpili uczniowie z trzech poziomów nauki – od I klasy do klasy III. Dla tych ostatnich była to okazja do sprawdzenia swoich pewnych umiejętności przed egzaminem czeladniczym.

 

Spośród wszystkich uczestników najlepszym okazał się Patryk Bazan, uczeń Jolanty Buczyńskiej z Bielawy. II miejsce zdobyła Paulina Zięba, również Jolanty Buczyńskiej. Ostatnie, III miejsce zajął Dawid Rogulski – uczeń, którego na co dzień uczy zawodu Ewa Ciszek.

 

Nagrodą dla laureatów był sprzęt fryzjerski, ufundowany przez sponsora imprezy firmę „EUREX” Centrum Zaopatrzenia Fryzjerstwa z Wałbrzycha. Wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy, ufundowane przez Cechy oraz Izbę. Miasto Dzierżoniów ufundowało dla laureatów puchary.