Gazeta Wyborcza Toruń: Słodkie zwycięstwo

W konkursie Gazety Wyborczej na ulubionego rzemieślnika z toruńskiej stołówki czytelnicy wybrali cukiernika Jarosława Zyskę. W finałowej rundzie oddali na swoich kandydatów ponad 7 tyś. głosów.

Nagroda – statuetka Toruńskiego Delfina została ufundowana przez Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Konkurs, który ruszył pod koniec listopada miał wyłonić spośród opublikowanych 23 kandydatów Gazety najbardziej lubianego rzemieślnika toruńskiej starówki. Swoich faworytów mogli też zgłaszać mieszkańcy.

Pierwszą rundę wygrał szewc Czesław Przybyszewski z ul. Żeglarskiej 23. Oprócz niego do finałowej rozgrywki przeszło jeszcze ośmiu rzemieślników z naszej listy: Zdzisław i Lucyna Antczak, Karol i Marek Bar-tkowscy, Janusz Benowski, Jarosław Grochowalski, Maria Jagiel-ska, Michał i Maciej Lenkiewicz, Zygmunt Sumiński i Zyska. Ostatnim szczęśliwcem został złotnik Sławomir Dembiński z ul. Podmur-nej, którego zgłosili czytelnicy i to właśnie on wraz z Zyska i Sumińskim rywalizował do ostatnich minut trwania konkursu o palmę pierwszeństwa i tytuł ulubionego rzemieślnika

Z konkursu można wysnuć wniosek, że mieszkańcy miasta przywiązują wagę do przedsiębiorców kultywujących rodzinne tradycje i zwracają uwagę na zakłady przez lata istniejące w tym samym miejscu.

Więcej: torun.gazeta.pl
Marcin Behrendt
18.12.2009
LINK