Gazeta Wyborcza: Rzemieślnicy w Pałacu Lubomirskich

„W ten weekend (6-7 czerwca) w, na co dzień niedostępnych dla publiczności wnętrzach Pałacu Lubomirskich Odbędą się Targi Rzemiosła – ogólnopolska impreza wystawienniczo-targowa w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw.” – czytamy w Gazecie Wyborczej.

 

„Targi propagują osiągnięcia rzemiosła, pokazują, że mimo kryzysu jest ono w stanie pochwalić się pięknymi wyrobami i najwyższym poziomem wykonawstwa.”

 

„Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Ogólnopolska Komisja Rzemiosł Artystycznych Związku Rzemiosła Polskiego. Współorganizatorem – samorząd województwa mazowieckiego. Swoją ofertę zaprezentuje 40 wybitnych artystów rzemieślników z branż: witrażownictwo, meblarstwo, stolarstwo, haft artystyczny, malarstwo, krawiectwo, kaletnictwo, kowalstwo artystyczne, kamieniarstwo, ceramika, płatnerstwo. Osiągnięcia młodych mistrzów rzemiosła pokaże Wyższa Szkoła Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania z Wrocławia. Zaprezentowana zostanie wybrana oferta instytucji doradczych i samorządowych.”

 

„W sobotę 6 czerwca o godz. 12 odbędzie się uroczyste otwarcie targów połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień dla najlepszych rzemieślników i firm oraz dla osób i instytucji najbardziej zasłużonych we wspieraniu rzemiosła i przedsiębiorczości. Targi będą dostępne dla publiczności w sobotę w godz. 11-18 oraz w niedziele 7.czerwca w godz. 10-17.”

 
Gazeta Wyborcza