Gazeta Wyborcza: Pracodawca niech brzmi dumnie

„Rząd będzie walczył o poprawę wizerunku przedsiębiorców – obiecał premier Donald Tusk w czwartek w Warszawie w czasie I Kongresu Pracodawców” – czytamy w Gazecie Wyborczej.

„Jego wystąpienie co chwilę przerywały oklaski. I nic dziwnego, premier lał bowiem miód na serca pracodawców”.

”- Nie może być tak, że przedsiębiorca jest osobą z definicji podejrzaną. Że każdego dnia musi udowadniać swoją uczciwość – przekonywał Tusk, potwierdzając odwrót od retoryki PiS wobec biznesmenów”.

”Na pomysł warszawskiego kongresu wpadło sześć organizacji pracodawców: Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, Konfederacja Pracodawców Polskich, Polska Rada Biznesu, Związek Rzemiosła Polskiego, Amerykańska Izba Handlowa oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Wspólnie reprezentują 43 tys. firm zatrudniających 3,5 mln pracowników, ponad połowę wszystkich zatrudnionych w przedsiębiorstwach”.

”Premier wykorzystał kongres, by jeszcze raz przedstawić plany rządu. Zapowiedział więc m.in. przepisy ograniczające liczbę kontroli w firmach, na co przedsiębiorcy czekają od dawna. Przekonują, że już dwie równoczesne kontrole w małej lub średniej firmie mogą poważnie zakłócić jej funkcjonowanie. – Kontrole stały się w rękach nieudolnych polityków narzędziem panowania nad polskim przedsiębiorcą – przyznał premier”.