Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 29/03/2010

Gazeta Wyborcza Poznań: Kramiki w Malcie

„Michael Jackson tańczy na szydełkowej firanie, migocą wiszące na sznurkach szklane jabłka - to tylko kilka rzeczy, jakie można zobaczyć w rzemieślniczych kramikach, od soboty stojących w Galerii Malta.” –  czytamy w regionalnej Gazecie Wyborczej.

"- Chcesz rogalika czy babeczkę, kochanie? - słychać przed kramem z wypiekami Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. - Jejku, panie, macie też chleb orkiszowy? - cieszy się kobieta. Od soboty, na parterze Galerii Malta, oprócz dojrzewających szynek i kiełbas bez chemicznych dodatków, rumianych wypieków czy kozich serów, znaleźć można również wyroby, których raczej nie dostaniemy w sklepach. Ozdobne konie zastygłe w galopie leżą obok świnek skarbonek o kuszących kształtach. Drewniane, wzorzyste pudełeczka świetnie nadadzą się na drobiazgi każdej pani. Zakładką z kocim motywem można zaznaczyć przeczytaną w książce stronę. Wszystkie te cuda z drewnianej sklejki lub drewna znaleźć można na stoisku Zbigniewa Kaliszana.
- Od 10 lat tak walczymy z chińskimi wyrobami. I póki co, udaje się. Syn wycina lub rzeźbi, żona koloruje, ja przekonuj ę ludzi do naszych wyrobów - śmieje się. Piotr Siejakowski sprzedaje witraże. - Robię je od 20 lat. Witraże z motywem roślinnym, motylim, anielskim. Mam też takie w kształcie jabłek czy gruszek, które można na przykład wprawić w okno kuchenne. Bardzo dużo ludzi o nie pyta - zdradza. Kolejne stoisko pełne jest ręcznie robionych figurek z gliny: pajaców, wielkanocnych baranków i rzeźb kobiecych popiersi. Do pełnych cudów kramów cechowych zajrzeć będzie można do l kwietnia."

Więcej: Gazeta Wyborcza Poznań
Ewa Mikulec
29.03.2010

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018