Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 17/01/2008

Gazeta Prawna: Rząd deklaruje pomoc przedsiębiorcom

„Przedsiębiorca nie może być osobą z definicji podejrzaną - mówił w czwartek premier Donald Tusk, który był gościem I Kongresu Pracodawców Polskich. Podkreślał, że przedsiębiorca, rzemieślnik, przedstawiciel wolnego zawodu, to sól tej ziemi” – czytamy w Gazecie Prawnej.

„Premier Donald Tusk oraz wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak deklarowali zgromadzonym ok. 1500 przedstawicielom biznesu, że rząd uczyni wszystko, by prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce stało się łatwiejsze”.

„Impreza, którą sami organizatorzy określili mianem "historycznej", była wspólną inicjatywą sześciu organizacji: Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Konfederacji Pracodawców Polskich, Polskiej Rady Biznesu, Związku Rzemiosła Polskiego, Amerykańskiej Izby Handlowej oraz Polsko- Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej”.

„Pierwszy raz organizacje te postanowiły przemówić jednym głosem i przedstawić najważniejsze postulaty środowiska w formie deklaracji przekazanej rządzącym. Wśród postulatów znajdują się przede wszystkim zmiany w prawie pracy, podatkach, kształceniu zawodowym, a także propozycje dotyczące dialogu społecznego i ochrony środowiska”.

„Zarówno Tusk, jak i Pawlak wiele mówili o konieczności zmian, na które oczekują przedsiębiorcy i zapewniali, że ich gabinet uczyni wszystko, by - w jak najkrótszym czasie - do nich doszło. Jak powiedział Waldemar Pawlak, Polska powinna stać się krajem, w którym najłatwiej w Europie będzie można prowadzić działalność gospodarczą. Jego zdaniem, cel ten jest realny”.  

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018