Gazeta Prawna: Rząd deklaruje pomoc przedsiębiorcom

„Przedsiębiorca nie może być osobą z definicji podejrzaną – mówił w czwartek premier Donald Tusk, który był gościem I Kongresu Pracodawców Polskich. Podkreślał, że przedsiębiorca, rzemieślnik, przedstawiciel wolnego zawodu, to sól tej ziemi” – czytamy w Gazecie Prawnej.

„Premier Donald Tusk oraz wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak deklarowali zgromadzonym ok. 1500 przedstawicielom biznesu, że rząd uczyni wszystko, by prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce stało się łatwiejsze”.

„Impreza, którą sami organizatorzy określili mianem „historycznej”, była wspólną inicjatywą sześciu organizacji: Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Konfederacji Pracodawców Polskich, Polskiej Rady Biznesu, Związku Rzemiosła Polskiego, Amerykańskiej Izby Handlowej oraz Polsko- Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej”.

„Pierwszy raz organizacje te postanowiły przemówić jednym głosem i przedstawić najważniejsze postulaty środowiska w formie deklaracji przekazanej rządzącym. Wśród postulatów znajdują się przede wszystkim zmiany w prawie pracy, podatkach, kształceniu zawodowym, a także propozycje dotyczące dialogu społecznego i ochrony środowiska”.

„Zarówno Tusk, jak i Pawlak wiele mówili o konieczności zmian, na które oczekują przedsiębiorcy i zapewniali, że ich gabinet uczyni wszystko, by – w jak najkrótszym czasie – do nich doszło. Jak powiedział Waldemar Pawlak, Polska powinna stać się krajem, w którym najłatwiej w Europie będzie można prowadzić działalność gospodarczą. Jego zdaniem, cel ten jest realny”.