Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 29/03/2010

Gazeta Prawna: Koniec z losowaniem wniosków

„Przedsiębiorcy, którzy będą tworzyć miejsca pracy na terenach wiejskich, gdzie jest największe bezrobocie, w pierwszej kolejności uzyskają unijne środki.” – czytamy w Gazecie Prawnej.

„Osoby i firmy zamierzające stworzyć nowe miejsca pracy, korzystając ze środków na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, muszą się liczyć ze zmianą kryteriów ich podziału. Minister rolnictwa i rozwoju wsi przygotował projekt nowelizacji rozporządzenia będącego podstawą do ich przyznania.”

„Unijna pomoc w pierwszej kolejności trafi do tych przedsiębiorców, którzy zdecydują się na założenie firmy lub zwiększenie liczby miejsc pracy na terenach wiejskich, gdzie jest największe bezrobocie. Premiowane będą także te firmy i osoby, które zdecydują się na inwestowanie pieniędzy w gminach mających najniższe dochody w danym województwie. Większą szansę na otrzymanie pomocy będą mieć także te firmy, które zdecydują się na utworzenie co najmniej trzech miejsc pracy.”

„Przedsiębiorcy mogą składać wnioski bezpośrednio do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Możliwe jest także przesyłanie ich listem poleconym. Jednak obecnie kolejność przyznawania pomocy jest ustalana przez komputer, który losuje wnioski. Ten sposób wzbudzał wątpliwości Komisji Europejskiej, która zakwestionowała efektywność wykorzystania tej pomocy. Nowe rozwiązania wejdą na przełomie kwietnia i maja.”

Więcej: Gazeta Prawna
Bożena Wiktorowska
30.03.2010

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018