Gazeta Prawna: Kończą się dotacje z UE w regionach

„W przyszłym roku mali i średni przedsiębiorcy, którzy myślą o skorzystaniu z funduszy unijnych, będą mieli ostatnią szansę na unijne pieniądze. W 2010 roku zaczną się kończyć dotacje z UE dla firm w regionalnych programach operacyjnych.”- czytamy w Gazecie Prawnej.

„W kolejnych latach będą one dostępne tylko w wybranych regionach lub, jeśli pojawią się oszczędności w realizacji innych projektów, które wcześniej uzyskały wsparcie z UE. To oznacza, że pechowcy będą musieli czekać na unijne pieniądze aż do 2014 roku, gdy Polska dostanie nową pulę unijnych środków.”

„Najwcześniej unijne dotacje skończą się na Mazowszu. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, która odpowiada za przyznanie wsparcia z UE przyznaje, że w I kwartale 2010 roku mazowieccy przedsiębiorcy będą mieli ostatnią okazję po sięgnięcie po unijne środki. Nie inaczej jest w innych regionach.”

„Tak szybkie wydatkowanie funduszy unijnych dla firm regiony tłumaczą kryzysem. Z tego powodu w tym roku zdecydowały się na przeznaczenie dla przedsiębiorców dodatkowych środków kosztem naborów zaplanowanych na późniejsze lata.”

Mariusz Gawrychowski

Źródło: Gazeta Prawna

Więcej: http://egp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=253400