Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 20/06/2008

Gazeta.pl: XXVII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę (zapowiedź)

"Pod hasłem ,,Z Maryją bądźmy uczniami Chrystusa" 29 czerwca na Jasną Górę przybędą rzemieślnicy. XXVII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego organizowana jest, jak co roku, w ostatnią niedzielę czerwca. Mające długoletnią tradycję spotkania, co roku organizuje inna spośród 26 istniejących w kraju izb" - czytamy na Portalu Gazeta.pl.

"Po Mszy świętej nastąpi modlitewne przejście pocztów sztandarowych organizacji rzemieślniczych przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Następnie, podczas spotkania w Sali Papieskiej, wręczone zostaną okolicznościowe dyplomy wyróżniającym się mistrzom i uczniom rzemiosła. - Stało się już tradycją, że Izby typują najlepszych mistrzów i uczniów, którzy odbierają dyplomy właśnie na Jasnej Górze - mówi Janusz Bańkowski urzędujący w Siedlcach, pełnomocnik Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia".

"Janusz Bańkowski w imieniu organizatorów zachęca do spotkania na Jasnej Górze rzemieślników z rodzinami i sympatyków rzemiosła. - Najczęściej wyjazdy organizują organizacje rzemieślnicze, cechy i Izby, ale również indywidualnie można do Częstochowy dotrzeć i uczestniczyć w tym spotkaniu - informuje".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018