G.Prawna:Przez brak informacji zaniżone mogą być tysiące emerytur

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Bożeny Wiktorowskiej w Dzienniku Gazecie Prawnej dotyczącym problemu z przeliczaniem emerytur. Brak informacji ze strony ZUS może spowodować, że wielu emerytów, przez niewiedzę, może mieć zaniżone emerytury. W dodatku Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie może dokonać przeliczenia z automatu, potrzebny jest wniosek emeryta.

– Konieczne jest pilne złożenie wniosku o ponowne ustalenie kapitału początkowego lub świadczenia emerytalno-rentowego. Takie osoby i tak są już poszkodowane, bo w przeszłości od ich wynagrodzenia została potrącona składka emerytalna, a później okazało się, że ich świadczenie jest niższe, niż być powinno – powiedziała gazecie Bogusława Nowak-Turowiecka, ekspert ubezpieczeniowy ze Związku Rzemiosła Polskiego.
Podobnego zdania są związki zawodowe. „Eksperci i związkowcy nie mają wątpliwości, że osoby, które w przeszłości miały problemy z udowodnieniem wysokości zarobków, powinny niezwłocznie zgłosić się do zakładu”- czytamy w dzienniku..
Więcej:
Bożena Wiktorowska
23.11.2011 r.
LINK