Europejski program wymiany dla przedsiębiorców

Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach uczestniczących.

Początkujący przedsiębiorcy spotykają się i wymieniają wiedzą oraz pomysłami na prowadzenie firmy z doświadczonymi właścicielami firm, u których przebywają i z którymi współpracują przez okres od 1 do 6 miesięcy. Pobyt jest częściowo finansowany przez Komisję Europejską.
 
Uczestnicy wymiany w perspektywie długofalowej czerpią korzyści z szerokiej sieci kontaktów i mogą zdecydować się na kontynuowanie współpracy w ramach długoterminowego partnerstwa biznesowego (np. spółki joint-venture, podwykonawstwo, stosunki wykonawca-dostawca itp.).

W programie mogą wziąć udział początkujący przedsiębiorcy, którzy poważnie myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej lub, którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat. A także doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiebiorstwa.
Więcej: LINK