Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 19/02/2010

EKES debatował o Strategii Lizbońskiej

W dniach 17-18 lutego br. odbyła się sesja plenarna Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. W jej trakcie zostanie poruszony m.in. temat Strategii Lizbońskiej. W posiedzeniu wziął udział Zastępca Prezesa ZRP Jan Klimek.

Realizacja celów Strategii Lizbońskiej miała uczynić z Europy do 2010 najbardziej dynamiczną i konkurencyjną na świecie gospodarkę opartą na wiedzy, zdolną do zrównoważonego wzrostu gospodarczego, idącego w parze z liczniejszymi i lepszymi miejscami pracy, większą spójnością społeczną i ochroną środowiska.

Mimo, że tak określonych celów nie udało się osiągnąć, lepsze zarządzanie na poziomie europejskim powinno przyczynić się do zrealizowania zaplanowanych działań krótkoterminowych. Dlatego EKES wzywa Komisję Europejską i państwa członkowskie do zdecydowanych działań, które zrealizują cele Strategii.

Informacje nt. pozostałych punktów posiedzenia EKES ważnych z punktu widzenia ZRP w załączniku.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018