Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 20/01/2010

Echo Dnia Radomskie: Rzemiosło na wymarciu

„Kaletnik, zegarmistrz, a nawet kominiarz. Coraz więcej zakładów rzemieślniczych jest zamykanych” – czytamy w Echu Dnia.

„Jeszcze kilkanaście lat temu dobry rzemieślnik nie narzekał na brak pracy i pieniędzy. Teraz coraz więcej zawodów wymiera, bo na usługi nie ma chętnych. Nie ma młodzieży, która chciałaby się uczyć fachu.”
„Znalezienie tapicera czy kaletnika niemalże graniczy z cudem. Zawody te skutecznie zniszczył rynek, bo kto będzie naprawiał starą kanapę, skoro nowa kosztuje tyle co obicie”.

„- Podobnie jest jeśli idzie o szewca, bo nowe buty są tanie. Zegarmistrze już rzadko zajmują się naprawą zegarów, częściej podciągając kondycję finansową zakładów handlem. Kowalstwo poszło w kierunku artystycznym, bo o ile jest zbyt na ładne przedmioty, o tyle nie ma w ogóle koni, które trzeba by było podkuwać – usłyszeliśmy w Izbie Rzemiosła w Radomiu.”

Więcej: Echo Dnia Radomskie
Anna Niedzielska
20.01.2010

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018