Dziennik Polski Nowosądecki: Święto piekarzy

„Wczoraj na limanowskim rynku miłośnicy dobrego pieczywa mogli już po raz siódmy skosztować wyrobów prezentowanych przez piekarnie i cukiernie zrzeszone w Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości.” – czytamy w Dzienniku Polskim.

„Święto Chleba rozpoczęto się mszą świętą w intencji piekarzy i cukierników w bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Przewodniczy! jej ksiądz prałat Józef Poręba, homilię wygłosił kapelan Cechu ks. Stanisław Wojcieszak, który po mszy poświęcił wystawione na stoiskach do degustacji wyroby.”

„W tym roku na rynku swoje produkty wystawiały rzemieślnicze piekarnie i cukiernie z terenu powiatu limanowskiego zrzeszone w limanowskim Cechu: Piekarnia Władysława Gawlika z Męciny, Macieja i Stanisława Dudek z Dobrej, cukiernia Bolesława Jama z Kasiny Wielkiej, cukiernia Elżbiety i Andrzeja Jaśko-wiec z Mszany Dolnej, piekarnia Ryszarda Stryczka z Laskowej oraz Andrzeja Sułkowskiego z Limanowej. Ponadto w tym roku Święto Chleba uatrakcyjniła swoimi wędliniarskimi wyrobami firma Markam z Kasinki Małej.”

Więcej: Dziennik Polski Nowosądecki
06.09.2010