Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 22/10/2012

Dziennik Gazeta Prawna: ranking bezrobotnych

Okazuje się, że obecnie, pomimo powstawania kolejnych hipermarketów największą grupę w poszukujących zatrudnienia są właśnie sprzedawcy. Przyczyną są likwidujące się sklepiki osiedlowe, wypierane przez handlowe kolosy.

 

Zachęcamy do przeczytania artykułu w dzienniku Gazecie Prawnej – „Ranking bezrobotnych. Politolodzy mają lepiej niż spawacze”. Zdaniem ekspertów na kolejnym miejscu plasują się ślusarze. Obecnie pracy szuka 43 przedstawicieli tego zawodu. Zdaniem Jerzego Bartnika, prezesa Związku Rzemiosła Polskiego informacja ta jest dość zaskakująca, bo znalezienie dobrego fachowca w tym zawodzie graniczy z cudem. Prezes ZRP uważa, że powodów, dla których bezrobocie wśród ślusarzy jest tak duże, trzeba szukać gdzie indziej.  wszystkiemu winne jest podejście ślusarzy do pracy. Nie są mobilni, nie jeżdżą za pracą. Nie posiadają też specjalistycznych umiejętności, które są niezbędne do wykonywania tego zawodu.

Więcej:
Dz. GP
Janusz Kowalski
22.10.2012
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018