Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 16/08/2008

Dziennik: Czy wiesz, co to szneka z glancem?

„W niedzielę poznaniacy i przyjezdni będą się obżerać sznekami z glancem, czyli drożdżówkami z lukrem. W sobotę będzie bardzo ciężkostrawnie, bo na stołach królować będzie golonka. A już wczoraj odbyły się wybory najlepszej nalewki. Głodomory i smakosze - do Poznania marsz!” – czytamy w Dzienniku.

„To już drugi Festiwal Dobrego Smaku na poznańskim Starym Rynku. Potrwa aż do niedzieli. Atrakcji jest co niemiara. I to dla miłośników zarówno ciężkich, tradycyjnych potraw, jak i dla tych, którzy wolą lekkostrawnych posiłków”.

„W trakcie imprezy wokół poznańskiego ratusza odbywa się Jarmark Dobrego Smaku, na którym swoje wyroby oferują producenci tradycyjnej żywności i napojów, a restauratorzy proponują regionalne przysmaki”.

„Zaplanowano też konkursy. W piątek wybrana została najlepsza polska nalewka, w sobotę odbędzie się "Święto Golonki", a w niedzielę dzień szneki z glancem, czyli poznańskich drożdżówek z lukrem”.

"Dzień szneki z glancem organizujemy w niedzielę, kiedy to poznaniacy idą tradycyjnie . Wywodzący się z Poznania rogal świętomarciński doczekał się swojego święta i dużej promocji, zaś szneka, którą poznaniacy jedzą na co dzień na drugie śniadanie - jeszcze nie. W niedzielę postaramy się to zmienić" - mówi Wojciech Lewandowski, dyrektor biura festiwalu”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018