Dz.G.Prawna: Karty parkingowe dłużej ważne

Osoby niepełnosprawne posiadające karty parkingowe uprawniające do parkowania na kopercie będą mogły korzystać z przywilejów do 1 lipca 2015 – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Poprzedni przepis mówił o konieczności wyrobienia nowej karty przed 30 listopada. Sejm podjął decyzję by wydłużyć termin ważności kart parkingowych w związku z tym, że większość osób nie byłaby w stanie wyrobić nowego dokumentu i nie mogłaby od 1 grudnia zatrzymywać auta na kopercie.

Potrzebę nowelizacji sygnalizowały powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności. Zwracały uwagę, że liczba składanych wniosków o nową kartę nie pozwala na szybkie ich rozpatrzenie, tym bardziej że jej otrzymanie jest uzależnione od wcześniejszego uzyskania nowego orzeczenia potwierdzającego dysfunkcję. Zmieniły się bowiem wskazania zdrowotne, które niepełnosprawny musi spełnić, aby mieć kartę parkingową. Dodatkowo część wnioskodawców, niezadowolonych z rozstrzygnięć powiatowych zespołów w zakresie spełniania nowych kryteriów, będzie się odwoływać od ich decyzji. To zaś nie gwarantuje uzyskania karty do końca listopada.

Więcej: gazetaprawna.pl
Michalina Topolewska
13.10.2014
LINK