Drogi MŚP po kapitał

Wczoraj (29 października) w Warszawie, w siedzibie Giełdy papierów wartościowych odbyła się konferencja „Potęga rozwoju-rozwój do potęgi. Drogi MŚP po kapitał” zorganizowana przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Giełdę papierów Wartościowych oraz Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości.
Główny panel dyskusyjny obejmował zagadnienia związane z możliwościami finansowania rozwoju firm w nowej perspektywie budżetowej na lata 2014-2020 oraz roli innowacji w rozwoju sektora MŚP.

Konferencja była połączona z uroczysta Gala wręczenia statuetek Lidera Przedsiębiorczości, laureatom 20.edycji konkursu. Wyróżnione w nim zostały firmy szczególnie aktywne, innowacyjne, konkurencyjne i dynamicznie rozwijające się, oraz organizacje otoczenia biznesu, jednostki samorządu terytorialnego aktywnie działające na rzecz promocji i rozwoju MŚP w Polsce. Nagrody przyznane zostały w 4 kategoriach, w zależności od wielkości i zasięgu działania przedsiębiorstwa.

Gościem spotkania był wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, który został wyróżniony Honorowym Liderem Przedsiębiorczości Roku 2014. Dziękując za wyróżnienie premier podkreślił, że resort tworzy korzystne warunki dla funkcjonowania firm, pracuje nad zwiększaniem innowacyjności oraz wzmacnianiem otoczenia biznesu. -Nasze działania kierujemy do przedsiębiorców, niezależnie od wielkości czy formy prawnej prowadzonego biznesu – powiedział.
Więcej: LINK