Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 09/11/2012

Dodatkowa opata dla użytkowników bankomatów

Przygotowywana jest nowelizacja ustawy o usługach płatniczych. W projekcie proponowanym przez resort finansów, dostosowującym nasze regulacje do wymogów Unii Europejskiej zakłada się możliwość pobierania dodatkowej prowizji przez właścicieli bankomatów za korzystanie z nich.

Zachęcamy do przeczytania artykułu w Dzienniku Gazecie Prawnej „Wypłaty z bankomatów dodatkowo płatne” Zdaniem eksperta jednego z banków dodatkowe opłaty wywołają chaos na rynku. Nie wiadomo ile będzie trzeba zapłacić za wyciągnięcie gotówki, czy opłacalne będzie ponoszenie dodatkowych kosztów, czy może korzystniej udać się po gotówkę do banku.

Pomysłów dotyczących kart płatniczych ministerstwo finansów ma więcej. Trwają prace nad tzw. małą nowelizacją ustawy o usługach płatniczych związana z wysokością prowizji, jakie sklepy musza odprowadzać do banków za używanie portali.

Więcej:
gp.pl
Jacek Uryniuk
9.11.2012
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018