Dopuszczalne poziomy WWA w produktach wędzonych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, iż Komisja Europejska zamierza rozpocząć ponowną ocenę w zakresie dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi WWA.

Dlatego chce zwrócić się do państw członkowskich o przekazanie danych z monitorowania oraz złożenia sprawozdania z wprowadzonych dobrych praktyk wędzarniczych  w  możliwych   przypadkach.
Dopóki ewentualna zmiana nie zostanie wprowadzona, obowiązuje obecne odstępstwo wskazane w art. 7 ust. 6 rozporządzenia Komisji WE) nr 1881/2006.
Obecnie w ministerstwie przygotowywany jest projekt zmiany rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2014 r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów mięsnych wędzonych w odniesieniu do najwyższych dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi (WWA) (Dz. U. poz. 1845) − w zakresie terminu jego obowiązywania.
Więcej: LINKMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, iż Komisja Europejska zamierza rozpocząć ponowną ocenę w zakresie dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi WWA.  Dlatego chce zwrócić się do państw członkowskich o przekazanie danych z monitorowania oraz złożenia sprawozdania z wprowadzonych dobrych praktyk wędzarniczych  w  możliwych   przypadkach.

Dopóki ewentualna zmiana nie zostanie wprowadzona, obowiązuje obecne odstępstwo wskazane w art. 7 ust. 6 rozporządzenia Komisji WE) nr 1881/2006. Obecnie w ministerstwie przygotowywany jest projekt zmiany rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2014 r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów mięsnych wędzonych w odniesieniu do najwyższych dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi (WWA) (Dz. U. poz. 1845) − w zakresie terminu jego obowiązywania.
Więcej: LINK