Ministerstwo Rozwoju we współpracy z partnerami przygotowało polską wersję wytycznych GRI G4. To najbardziej popularny wzór raportowania niefinansowego.
„Coraz więcej polskich firm publikuje swoje raporty społeczne i angażuje się w różnorodne działania związane z CSR. Dzieje się tak dlatego, że odpowiedzialne podejście do biznesu stwarza przedsiębiorcom szansę na osiągnięcie nowych przewag konkurencyjnych. Firmy prowadzące swoją działalność w sposób społecznie odpowiedzialny potrafią efektywnie wykorzystywać zasoby środowiskowe i materiałowe, sprawnie zarządzać zasobami ludzkimi, a także budować trwałe relacje z otoczeniem” – powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Zgodnie z zapisami dyrektywy 2014/95/UE, od 2017 roku niektóre firmy w sprawozdaniach z działalności przedstawiać będą istotne informacje dotyczące co najmniej kwestii środowiskowych, spraw społecznych i pracowniczych, poszanowania praw człowieka czy przeciwdziałania korupcji i łapownictwu.
Najnowszy standard raportowania zgodny z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI G4) jest aktualnie najbardziej popularnym wzorem raportowania społecznego. Wytyczne G4 mają charakter uniwersalny i są odpowiednie dla wszystkich organizacji (dużych i małych) na całym świecie.
Więcej: LINK