-„Jestem niezwykle zadowolony z tego, że w sercu Wielkopolski wielkopolska jakość, wielkopolska pracowitość, te nasze – Wielkopolan cechy, praca organiczna, pozytywistyczna dały taki efekt. Serdecznie gratuluje wszystkim, którzy się do tego przyczynili” – powiedział Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego podczas otwarcia odnowionej siedziby Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Nawiązał do swojego pobytu w Brukseli i dodał, że na europejskim poziomie mocno zwraca się uwagę na szkolenie zawodowe – przytacza Gazeta Jarocińska. Czas jaki jest przed nami to czas wiedzy i umiejętności. Wiedzy opartej o część zawodową, ale również podbudowę teoretyczną – dodał.
Lokalni rzemieślnicy mają nowe miejsce spotkań. Cech soi e „rozrósł i wypiękniał”. Obiekt jest znakomita wizytówką rzemieślniczego fachu. Jarociński cech liczy ponad 200 członków i szkoli 425 uczniów. Jacek Dutkiewicz, Starszy Cechu z duma przyznał, że rzemiosło jest największą szkołą zawodową w powiecie. Zaznaczył, że prace wykończeniowe wykonali właśnie uczniowie na zakończenie kształcenia.
W uroczystości otwarcia wyremontowanego cechu wzięli również udział: członek zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Henryk Kluska i przewodniczący Rady Izby Rzemieślniczej w Kaliszu Olgierd Rusinek.
Podczas uroczystego spotkania zasłużonym rzemieślnikom i działaczom na rzecz integracji środowiska wręczono medale i odznaczenia. Najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym Szablą Kilińskiego uhonorowano Jacka Dutkiewicza, Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.
Więcej:
Gazeta Jarocińska
Anna Kopras-Fijołek