117 tys. ofert pracy w lipcu

Pracodawcy tylko w lipcu zgłosili do urzędów pracy ponad 117 tys. ofert zatrudnienia. Tylu zgłoszeń nie było od 2001 r.,, bo od tego czasu ministerstwo pracy prowadzi statystyki. W urzędach pracy na koniec lipca zarejestrowanych było 1 587 tys. osób iw ciągu miesiąca liczba bezrobotnych spadła o ponad 35,1 tys. i był to najsilniejszy spadek na przestrzeni ostatnich 5 lat – powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz,
Spadek bezrobocia notuje się od 5 miesięcy. W lipcu w urzędach pracy zarejestrowanych było o blisko 300 tys. mniej osób niż przed rokiem – dodał minister.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu spadła do 10,1 proc. To najlepszy wynik od 7 lat. W porównaniu do czerwca stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,2 pkt. proc. Jeszcze rok temu wynosiła 11,8 proc. Sytuacja poprawiła się we wszystkich województwach. Najsilniej w opolskim, pomorskim i zachodniopomorskim – o 0,4 pkt proc. Najniższa stopa bezrobocia była w Wielkopolsce – 6,6 proc – czytamy na stronie resortu pracy. Pokazane wyniki wskazują, że najprawdopodobniej już w sierpniu bezrobocie będzie jednocyfrowe.
Więcej: LINK