Związek Rzemiosła Polskiego na Targach Polagra-Food

Międzynarodowe Targi Poznańskie, które odbyły się między 13-17 września 2009, to najważniejsza w Polsce i jedna z najważniejszych w Europie impreza dedykowana branży spożywczej. Nie mogło zabraknąć na niej przedstawicieli Związku Rzemiosła Polskiego.

W ramach Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food i Międzynarodowych Targów Gastronomii Gastro Trendy swoje produkty zaprezentowało ponad 400 wystawców. Blisko 300 firm wystawiło stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczej Polagra-Tech. Patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Polagra-Food to miejsce prezentacji nowości rynkowych, spotkań producentów i odbiorców wyrobów spożywczych, przedstawicieli restauracji i lokali gastronomicznych.
Na targach można poznać najnowsze technologie, skosztować nowości gastronomicznych, lub tradycyjnych wyrobów regionalnych. Przedsiębiorcy mogą znaleźć informacje o tym jak ulepszyć swoje firmy, gdzie szukać współpracowników, podwykonawców, czy też dotacji unijnych.

Związek Rzemiosła Polskiego miał na targach swoje stoisko, na którym można było dowiedzieć się o szkoleniach i programach prowadzonych przez nasza organizację min. Etyka i Biznes oraz Skuteczni Eksperci-Efektywny Dialog. Można było również zapoznać się z miesięcznikiem „Mała Firma”, wydawanym przez ZRP, zamówić prenumeratę, zdobyć informacje jak zostać rzemieślnikiem i dowiedzieć się o działaniach poszczególnych Izb rzemiosła.

Pierwszy raz ZRP zorganizował stoisko razem z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą, gdzie dzięki punktowi europe direct można było zdobyć informacje o funduszach z Unii Europejskiej i unijnych strukturach.

Targi odwiedził wraz z przedstawicielami Izby Prezez ZRP Jerzy Bartnik.