Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 07/10/2016

ZRP o waloryzacji rent i emerytur

Związek Rzemiosła Polskiego w piśmie do marcina Zielenieckiego wiceministra pracy i do Piotra Dudy, przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego odniósł się do projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw.

Przedstawiony projekt proponuje przyjęcie w marcu 2017 waloryzacji wskaźnikiem z gwarancją minimalnej kwoty podwyżki na poziomie 10 zł oraz podwyższenie świadczeń najniższych do 1000 zł, co według projektodawców stanowić będzie efektywne wsparcie dla najuboższych grup emerytów i rencistów z.zachowaniem wartości realnej wszystkich emerytur i rent. Z założeń wynika, że wskaźnik waloryzacji w 2017 r. będzie bardzo niski i aukształtuje się na poziomie ok.100,73%, dlatego też rząd zaproponował dodatkowe wsparcie dla emerytów i rencistów pobierających najniższe świadczenia.
 
ZRP  nie wnosi uwag do przedstawionego projektu ustawy, jednakże uważa, że powinien on być rozważony również w porównaniu z innymi projektami ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu emerytalno-rentowego w tym tzw. ustawy dot. obniżenia wieku emerytalnego.
Więcej:
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018