ZRP o Konstytucji Biznesu w programie Pierwszym Polskiego Radia

„Ulga na start”, krótsze kontrole, pomysł na sukcesje firm rodzinnych. O tych rozwiązaniach z pakietu ustaw zawartych w Konstytucji Biznesu rozmawiali goście Programu Pierwszego Polskiego Radia. 

 

– Ta ustawa powinna zawierać zapis dotyczący szkolnictwa zawodowego. Jest to o tyle ważne, że osoba, która dziś wykształci się w zawodzie, za 3 do 5 lat stworzy nowe miejsca pracy, a w przyszłości będzie szkolił kolejnych adeptów. Dlatego w moim przekonaniu należy powrócić do etapu prac na ustawą i podkreślić znaczenie kształcenia zawodowego jako ważnego elementu życia gospodarczego – powiedział w programie prof. Jan Klimek, wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego.

 

– Firmy rodzinne to jest kwestia, nad którą pracuje obecnie rząd. Dziś wiemy, że największym problemem w firmach rodzinnych jest przekazywanie ich kolejnym pokoleniom. Każdego roku przeprowadza się w skali europejskiej ok. 600 tyś. sukcesji. W związku z tym, że odbywa się to w niewłaściwy sposób, rynek europejski traci ok. 400 tyś. miejsc pracy. Dlatego tak bardzo cieszy mnie fakt, że premier Morawiecki pochylił się nad tym problemem i chce uporządkować te sprawy.  

 

Pełna audycja: LINK