Zapraszamy na spotkania informacyjne

W styczniu odbędą się cztery spotkania informacyjne w ramach projektu „Flexicurity – w dążeniu ku adaptacyjności poprzez kształcenie ustawiczne, elastyczność pracy oraz system zabezpieczenia społecznego na poziomie przedsiębiorstw w Polsce”. Zapraszamy do Gorzowa Wielkopolskiego(20.01), Zielonej Góry(21.01),Olsztyna(23.01) i Bydgoszczy(24.01).

Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się więcej o koncepcji flexicurity i porozmawiać z ekspertami. Uczestnicy poznają formy elastycznego zatrudnienia, możliwości podnoszenia kwalifikacji oraz wspierania pracowników w łączeniu życia zawodowego i rodzinnego. Przedstawione zostaną także rozwiązania jakie oferuje kodeks pracy i inne przepisy, pozwalające na wprowadzenie flexicurity w firmie.

Oprócz spotkań informacyjnych w największych miastach Polski, w ramach projektu, prowadzona jest szeroko zakrojona kampania promocyjna idei flexicurity jako nowoczesnego modelu rynku pracy. Model flexicurity łączy  trzy elementy: elastyczność (form i organizacji pracy), bezpieczeństwo (stabilność zatrudnienia, dostęp do kształcenia ustawicznego i zabezpieczenie socjalne) oraz aktywne polityki rynku pracy, a jego celem jest wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw oraz stworzenie lepszych i bezpieczniejszych miejsc pracy dzięki zwiększeniu możliwości łatwego zatrudniania na każdym etapie życia zawodowego. Flexicurity niesie za sobą korzyści zarówno dla pracodawców, jak  dla pracowników.

Zapraszamy na stronę projektu www.flexicurity.pl. Projekt ma również profil na portalu społecznościom facebook. Wszystkich uczestników spotkań informacyjnych zapraszamy do podzielenia się wrażeniami i uwagami. Wszelkie pytania  dotyczące zapisów prosimy kierować do biura projektu, pod telefonem 22 50 44 317 lub mailem biuro@flexicurity.pl.