XVII Polskie Spotkania Europejskie

Polskie Spotkania Europejskie na stałe wpisały się już w majowy kalendarz wydarzeń w stolicy. W tym roku w dniach 4- 9 maja 2010 roku w Warszawie spodziewanych jest ponad 10 000 osób z Polski i Unii Europejskiej. Na uczestników tegorocznych Spotkań czeka wiele atrakcji: konferencje i debaty z udziałem polskich i europejskich polityków, przedstawicieli trzeciego sektora, wystawa Schuman w karykaturze, festyn edukacyjny na Nowym Świecie – Miasteczko Europejskie.

W sobotę 8 maja 2010 roku Traktem Królewskim przejdzie Parada Schumana, promująca hasło „Nie ma demokracji bez integracji”. Gościem honorowym XVII Polskich Spotkań Europejskich będzie Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Parada Schumana od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy, ale do stolicy zjeżdżają też grupy młodzieży z całej Polski, przede wszystkim członkowie Szkolnych Klubów Europejskich, wraz z nauczycielami, którzy na co dzień zajmują się przekazywaniem im wiedzy na temat Unii Europejskiej.
 

Parada Schumana zawsze zmierza do tego samego miejsca, czyli do Miasteczka Europejskiego. Co roku jednej nocy wyrasta ono na jednej z reprezentacyjnych ulic stolicy – Nowym Świecie.  Miasteczko Europejskie to około 30 stoisk edukacyjnych . Planowana jest organizacja licznych występów kulturalnych i zabaw edukacyjnych. Wiele z nich będzie dotyczyło tematyki integracji osób niepełnosprawnych.

Spotkania Europejskie to nie tylko Parada Schumana ale także debaty, seminaria, wystawy o tematyce europejskiej. W tym roku wśród wydarzeń towarzyszących Paradzie odbędą się: Seminarium Moda na sukces? Wolontariat – szanse i wyzwania, Debata Dla Europy. Czy Europa potrzebuje nowego Planu Schuman?, Wystawa Schuman w karykaturze, Debaty Oksfordzkie, Festyn edukacyjny: Miasteczko Europejskie.

Więcej informacji: LINK