Warsaw Build 2013 – bądź energooszczędny, to proste

Już we wrześniu w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie, wiodący producenci krajowi i zagraniczni, przedstawią na targach Warsaw Build 2013 ofertę najnowocześniejszych materiałów do budowy i wykończenia domów i mieszkań.

Bogatą ofertę wystawienniczą uzupełnią panele dyskusyjne, konferencje i pokazy, które przybliżą najnowsze trendy w budownictwie energooszczędnym. W dalszym ciągu niewielu inwestorów zdaje sobie sprawę, że zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwoli im oszczędzić w skali roku tysiące, a w dłuższej perspektywie, dziesiątki tysięcy złotych. Tymczasem te pieniądze zamiast na spłatę kredytu idą „w komin” np. z powodu źle dobranych materiałów ociepleniowych.

– Poprzez dobór prelegentów, którzy wywodzą się z najważniejszych instytucji związanych z szeroko rozumianym rynkiem budowlanym oraz uznanych producentów, chcemy zapewnić uczestnikom targów poszerzenie wiedzy w obszarach istotnych dla ich działalności – mówi Anna Rabiej, projekt manager Build 2013.

Choć temat budownictwa energooszczędnego pojawiał się będzie w czasie całej imprezy, to całkowicie będzie mu podporządkowany drugi dzień targów. Z prelekcjami wystąpią m.in.: Prof. dr inż. Genowefa Zapotoczna-Sytek z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, która przedstawi wykład na temat „Autoklawizowany Beton Komórkowy – materiał budowlany do realizacji obiektów energooszczędnych”, a przedstawiciele Politechniki Krakowskiej Marcin Furtak, dr inż. Małgorzata Fedorczak przedstawią na przykładzie „Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego”, w jaki sposób nauka i biznes są przyszłością innowacji w budownictwie.

Targi Warsaw Build 2013 odbędą się w dniach 10-12 września. Patronat nad imprezą objął Związek Rzemiosła Polskiego.